Gdzie kupić Katalog DEFA Zdjęcia Dla motocykli Dla łodzi Kontakt

Nr katalogowy: 701761

ZESTAW DWÓCH AKCESORIÓW (701761): hermetyczne gniazdo zapalniczki 12V z bezpiecznikiem 10A (701759) i przewód ładowania akumulatora przez gniazdo zapalniczki z testerem (701760).

Hermetyczne gniazdo zapalniczki 12V z bezpiecznikiem 10A (701760)

Oferowany przewód z testerem pełni dwie funkcje:
- służy do sprawdzenia stanu naładowania baterii akumulatora za pośrednictwem gniazda 12V zapalniczki. Tester sygnalizuje kolorowymi diodami stan naładowania (szczegółowy opis niżej w tekście aukcji).
- służy do ładowania akumulatora przez gniazdo zapalniczki, bez potrzeby dostawania się do klem akumulatora. Wystarczy zsunąć tester z przewodu i podpiąć go do prostownika DEFA (zdjęcie poniżej).

Migające światło zielone – akumulator jest naładowany
Migające światło żółte – akumulator wymaga doładowania
Migające światło czerwone – niezwłocznie należy naładować akumulator

jeśli LED koloru żółtego lub czerwonego wskazuje na potrzebę ładowania wówczas wystarczy zsunąć tester z przewodu i podpiąć go do gniazda prostownika DEFA co umożliwia doładowanie akumulatora poprzez gniazdo zapalniczki.

Uwaga ładowanie jest możliwe w samochodach, gdzie po wyłączeniu zapłonu (wyjęciu kluczyka ze stacyjki) gniazdo zapalniczki w dalszym ciągu ma zasilanie, jak to jest dla przykładu w BMW, Ford czy VW.

12V hermetyczne gniazdo zapalniczki z bezpiecznikiem 10A

zastosowanie:
motocykl, samochód, łódź, kosiarka, przyczepa kempingowa, Quad ATV … do każdego pojazdu z akumulatorem gdzie można zainstalować gniazdo 12V.

przeznaczenie:
zamontowanie przewodu z hermetycznym gniazdem zapalniczki 12V pozwoli na ładowanie baterii bez potrzeby dostawania się do klem akumulatora.

dodatkowe przeznaczenie:
zapewnienia źródła zasilania 12V dla telefonów komórkowych, nawigacji GPS, przenośnych lodówek samochodowych czy też używanych na łodzi itp.

Przykładowy montaż gniazda zapalniczki w motocyklu HONDA na stronach 16 do 19, kliknij na poniższe zdjęcie:

Przykładowy montaż gniazda DEFA w łodzi:

Przykładowy montaż gniazda DEFA w samochodzie:

Poglądowe zdjęcia prostego montażu gniazda DEFA: